Plecak Vintage Damski z Płótna i Skóry Gdańsk

plecak vintage gdańsk

Najmodniejsze plecaki w „starym stylu” czyli plecak vintage. To tak naprawdę hołd w kierunku starych czasów z przed 1940 roku, kiedy to typowy plecak damski czy męski wyglądał tak jak powyżej (zdjęcie wejściowe). Czym charakteryzują się takie plecaki w stylu vintage?

  • Wykonane są z lekkich materiałów bawełnianych
  • Zazwyczaj stosuje się w nich połączenie dwóch typów surowca: jest to płótno canvasowe wykonane z bawełny o bardzo ciasnym i wytrzymałym splocie oraz skóra naturalna licowa (rzadziej dwoina)
  • Skóra naturalna licowa ze względu na swoje właściwości nieprzemakalne – z reguły umieszczana jest w miejscu klapy.
  • Inną cechą skóry naturalnej jest jej wytrzymałość, dlatego w plecakach vintage czy to damskich czy męskich – stosuje się paski oraz ramiączka obszyte skórą.
skóra vintage na pelcak

Przykład skóry naturalnej vintage

Plecaki vintage uszyte przy użyciu skóry bydlęcej, są to zazwyczaj krupony bydlęce (w 90% przypadkach krowie). Skóra tego rodzaju wyróżnia się mocnymi włóknami kolagenowymi, dlatego nie rozciąga się. Skóra z kruponów jest też odporna na rozerwania. Jej przecięcie nożem jest w normalnych warunkach praktycznie niemożliwe. Jedynie przy użyciu specjalnych noży elektrycznych stosowanych w kaletniczym warsztacie – możemy swobodnie przeciąć skórzany krupon.


Plecak damski vintage – gdzie w Gdańsku kupię takie cudo?

Plecaki vintage przez swoją popularność zaczęły być szyte przez wiele marek zupełnie nie kojarzonych z modą w tym stylu. W ten sposób wiele firm takich jak HOUSE , RESERVED, ZARA, PULL&BEAR – stworzyło swoją kolekcję VINTAGE. Moim zdaniem ich produkty to zupełne nieporozumienie jeśli chodzi styl vintage. Zastosowanie masowych komponentów oraz tanich, masowo produkowanych tkanin i skór zazwyczaj SKAJU – pluje klimat vintage tych produktów. Gdzie zatem kupować plecaki vintage w oryginalnych fasonach?

Jeśli jesteś na rynku clothes, nasza platforma to najlepszy wybór! Największe centrum handlowe!
plecak vintage

Przykład plecaka vintage ze sklepu Brytyjka

Możecie tak jak ja szukać w internecie (powyższy plecak pochodzi ze strony Brytyjka.pl) i czekać na dostawę 24H. Albo szukać w second-handach i na pchlich targach. Te drugie są niestety coraz rzadsze.

Zobaczcie także strony Gdańskich sklepów internetowych w których możecie obejrzeć plecak na żywo a nawet przymierzyć przed zakupem!

plecak vintage
Plecaki Vintage Szkolne
TOREBKI-SKORA-Gdańsk
Torebki skórzane Gdańsk
sport-evo Gdańsk
Sport Evo Gdańsk
plecak do pracy
Plecaki do Pracy